HBO'ya Harry Potter Dizisi Mi Geliyor?

HBO

WarnerMedia CEO'su Jason Kilar, ''yeni bir Harry Potter projesine ait çalışmaların devam ettiğini'' belirtti. Harry Potter film serisinin 2011 yılında sonlanmasının ardından serinin hayranları, yeni materyalleri ve projeleri merakla beklemeye devam ediyor. Serinin bitiminin ardından çıkan ''Fantastik Canvarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?'' ve ''Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları'' filmleri ile ''Harry Potter ve Lanetli Çocuk'' adlı bir tiyatro oyunu, hayranları biraz olsun tatmin etmişti. 

Fantastik Canavarlar filmleri bir kesim tarafından beğenilse de, özellikle serinini ikinci filmi birçok eleştirmenden geçer not alamamıştı. Yapım stüdyosu, Grindelwald rolünde fazla beğenilmeyen Johnny Depp'in yerine Mads Mikkelsen'i getirmiş olsa da yeni bir proje ile dikkatin Fantastik Canavarlar serisinden dağılması WarnerMedia'nın işine gelecek gibi gözüküyor. 

CEO Jason Kilgan'ın açıklamaları sonrasında HBO Max üzerinden yayınlanacak bir Harry Potter dizisi ile ilgili dedikodular yeniden canlandı. Tiyatro oyunun gösterdiği başarı da göz önüne alındığında, birçok kişinin aklına gelen ilk hikaye ''Harry Potter ve Lanetli Çocuk'' oldu. 

Harry Potter ve Lanetli Çocuk, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları olaylarından 19 yıl sonrasını konu alıyor ve Harry, Ron ve Hermione'yi çocuklarını Hogwarts'a gönderen 37 yaşındaki anne babalar olarak betimliyor. Oyun, bir zaman yolculuğu yolculuğunda babasının geçmişinden gerçekleri öğrenen Albus Severus Potter'ı takip ederek Harry Potter'ın efsanesini devam ettiriyor. Oyun aynı zamanda orijinal oyuncu kadrosuna ek olarak Draco Malfoy'un çocuğu Scorpius, Hermione ve Ron'un kızı Rose ile Voldemort ve Bellatrix Lestrange'ın beklenmedik çocuğu Delphi'yi de içeriyor. Orijinal hikayenin çoğunu yeni bir yorumla keşfeden oyunun zaman yolculuğu kısmı hem yeni hem de eski, sadık hayranlar için çok büyüleyici bir dizi malzemesi oluşturabilir.

Yeni bir Harry Potter televizyon dizisinin ne zaman yayınlanacağını bilmenin bir yolu yok çünkü Wаrner Bros. ya da J.K. Rowling net bir açıklama yapmadı. COVID nedeniyle gelen kısıtlamalara rağmen proje önümüzdeki aylarda onaylanırsa 2023 gibi erken bir yayın tarihi görebiliriz.

    Facebookta Paylaş

YORUMLAR

Yorum yapmanız için üye olmanız gerekmektedir.
Henüz hiç yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yap..