Sinema Salonları 12 Mayıs'ta Açılacak!

Sinema Salonları 12 Mayıs

COVID-19 salgını nedeniyle kapanan sinema salonlarının yeniden açılması bir kez daha ertelendi. Salonların açılış tarihi yeni yayınlanan bir genelgeyle yeniden ertelendi. Daha önce 1 Nisan Perşembe günü açılması hedeflenen sinema salonlarının, Ramazan Bayramı arifesi olan 12 Mayıs'ta açılması planlanıyor.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından il valiliklerine gönderilen "Sinema Salonlarının Faaliyetlerinin Ertelenmesi" konulu yeni ek genelge ile daha önce 1 Nisan'da açılacağı açıklanan sinema salonlarının yeniden faaliyete geçme tarihi 12 Mayıs Çarşamba gününe ertelendi. 29 Mart Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısının ardından, artan vaka sayıları nedeniyle yeni tedbirler açıklanmıştı.

 

Sinema salonlarının açılma tarhinin ertelenmesi ile birlikte, Nisan ayı içerisinde vizyona girmesi planlanan Soul, Raya ve Son Ejderha, Mortal Kombat ve Nobody gibi yapımların da vizyon tarihleri ertelenmiş oldu. Eğer sinema salonları planlanan şekilde 12 Mayıs'ta açılacak olursa, 6 aylık aranın ardından kapılarını yeninden sinemaseverlere açmış olacak.


Kaynak : sinemalar.com

    Facebookta Paylaş

YORUMLAR

Yorum yapmanız için üye olmanız gerekmektedir.
Henüz hiç yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yap..