COVID-19 tedbirleri kapsamında, yetkili makamlar tarafından sinema salonlarının 1 Haziran 2021 tarihine kadar kapalı kalması kararlaştırılmıştır.

Komedi Filmi “Blindspotting”e Yeni Poster!

Komedi Filmi “Blindspotting”e Yeni Poster! Geçtiğimiz Ocak ayında Sundance Film Festivali’nde prömiyer yapan “Blindspotting”ten yeni bir poster yayınlandı. Festivalden olumlu eleştiriler alan bağımsız komedi filmi Jüri Büyük Ödülü’ne aday gösterilmişti. Film önümüzdeki günlerde South by South..

37. İstanbul Film Festivali 12 Nisan Programı!

37. İstanbul Film Festivali 12 Nisan Programı! 18 bölümde 200’e yakın filmin gösterimlerinin yanı sıra usta sinemacıların katılacağı, usta sinemacılarla ücretsiz olarak gerçekleştirilecek söyleşiler, festival sohbetleri ve özel etkinlikleriyle seyircilerine zengin bir program sunan 37. İstanbul F..

Dram Komedi "Blindspotting"ten Karakter Posterleri!

Dram Komedi "Blindspotting"ten Karakter Posterleri! Geçtiğimiz Ocak ayında Sundance Film Festivali’nde prömiyer yapan ve Jüri Büyük Ödülü’ne aday gösterilen dram komedi filmi Blindspotting'ten karakter posterleri geldi. Kısa filmleriyle tanınan Meksikalı Carlos López Estrada’nın ilk yönetmenlik deneme..

"The Man Who Killed Don Quixote"un Posterini Siz Seçin!

"The Man Who Killed Don Quixote"un Posterini Siz Seçin! The Man Who Killed Don Quixote'un posterini siz seçebilirsiniz. Prömiyerini 71. Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren ve bilim kurgunun kült filmlerinden olan Brazil başta olmak üzere, "Balıkçı Kral", "12 Maymun", "Dr. Parnassus" ve "Sıfır Teorisi..

"Don Kişot'u Öldüren Adam"dan Altyazılı Fragmanı!

"Don Kişot'u Öldüren Adam"dan Altyazılı Fragmanı! Don Kişot'u Öldüren Adam filminden altyazılı fragman geldi. Prömiyerini 71. Cannes Film Festivali'nde yapan film, eleştirmenlerin de beğenisini kazanmıştı. Miguel De Cervantes'in klasikleşmiş romanı "Don Kişot"u modern bir hikayeyle harmanlayan film,..

Allison Janney, Akademi'ye Kırgın!

Allison Janney, Akademi'ye Kırgın! Bu yıl 91. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri'nde ödülleri sahiplerine takdim edecek olan isimler geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Bunun ardından geçtiğimiz yılın ödüllü isminden Akademi'ye tepki geldi. Allison Janney, Oscar Töreni'nde ödül takd..

Allison Janney'nin Tepkisinin Ardından Akademi'den Atak!

Allison Janney'nin Tepkisinin Ardından Akademi'den Atak! Geçtiğimiz günlerde 91. Akademi Ödül Töreni'nde ödülleri sahiplerine kimlerin takdim edeceği açıklanmıştı. Açıklanan isimlerin arasında beklenen oyuncuların olmadığı görüldüğünde ise Akademi'ye tepkiler yağmaya başladı. Bunun ardından Akademi yeni bi..

Jennifer Lopez ve Owen Wilson “Marry Me”de Buluşuyor!

Jennifer Lopez ve Owen Wilson “Marry Me”de Buluşuyor! Romantik komedi filmi “Marry Me” başrollerine karar verdi. Son olarak geçtiğimiz sene “Hayatım Yalan”da rol alan Altın Küre adayı şarkıcı ve aktris Jennifer Lopez ve 2011 yapımı “Paris'te Gece Yarısı”ndaki performansıyla Altın Küre’ye aday gösterilen..

Independent Spirit Awards'un Adayları Belli Oldu!

Independent Spirit Awards'un Adayları Belli Oldu! Independent Spirit Awards'un 2020 adayları resmi olarak açıklandı. Açıklananlara göre yılın en iyi filmleri ve oyuncu performansları ödül için rekabete girmiş olacak. Robert Altman Ödülü, Marriage Story'ye verilecekken, Adam Driver ve Scarlett Johans..

Antonio Banderas'a Uluslararası Yıldız Ödülü!

Antonio Banderas'a Uluslararası Yıldız Ödülü! Avrupa'nın en önemli aktörlerinden olan, ülkesi kadar Hollywood filmleriyle de ünlenen İspanyol oyuncu Antonio Banderas'a Amerika'dan ödül geliyor. 31. Palm Springs Uluslararası Film Festivali, Uluslararası Yıldız Ödülü'ne bu sene, Pain and Glory fil..

77. Golden Globe Adayları Belli Oldu!

77. Golden Globe Adayları Belli Oldu! Bu yıl 77. kez gerçekleştirilen Altın Küre Ödülleri'nin adayları resmi olarak açıklandı. Ödül törenine Noah Baumbach'ın Netflix'te izleyicileriyle buluşan Marriage Story filmi damgasını vuracak gibi görünüyor. Ayrıca Quentin Tarantino'nun Bir Zamanla..

SAG Adayları Açıklandı!

SAG Adayları Açıklandı! Geçtiğimiz gün Altın Küre adayları açıklandı, daha önceki günlerde de çeşitli eleştirmen birlikleri ve meslek birlikleri adaylarını ya da kazananları açıklamıştı. Oscar öncesi, bu anlamda en önemlisi en iyilerini seçen meslek birliklerinin açıkladıkl..

Adam Driver'a Palm Springs'ten Özel Ödül!

Adam Driver'a Palm Springs'ten Özel Ödül! Son yılların en başarılı aktörlerinden Adam Driver, bu yıl Marriage Story, Star Wars: The Rise of the Skywalker, The Report ve The Dead Don't Die filmleriyle karşımıza çıktı. Hemen hepsinde çok başarılı olan ve övgüler alan Driver, geçtiğimiz yıl Bla..

Online Film Eleştirmenlerinden Yılın En İyileri

Online Film Eleştirmenlerinden Yılın En İyileri Altın Küre adayları açıklandı ve yeni yılın başlarında Oscar heyecanına başlayacağız. Ödül sezonu bu hareketlilikle devam ederken meslek ve eleştirmen birlikleri de neredeyse her gün bir en iyiler listesi ya da adaylarını açıklıyor. Bunlara katılan e..

Ulusal Film Eleştirmenleri Birliği de "Parasite" Dedi!

Ulusal Film Eleştirmenleri Birliği de "Parasite" Dedi! Altın Küre Ödül Töreni'ne saatler kala ve Oscar adaylarının açıklanmasına günler varken meslek birlikleri ve eleştirmen birlikleri de en iyileri açıklıyor. Bu birliklerin en önemlilerinden biri olan Ulusal Film Eleştirmenleri Birliği de listesini açı..

Sony, Yeni Bir "Anaconda" Serisi Çekecek

Sony, Yeni Bir "Anaconda" Serisi Çekecek 90'ların sonlarında başlayan ve 2000'ler boyunca devam eden Anaconda furyasına Sony yeni projeyle katılıyor. En baştan yeni bir seri yaratmak isteyen Sony Pictures, projeyi yazması için “Divergent”ın senaristi Evan Daugherty ile anlaştı ve ön hazırlı..

Altın Ahududu Adayları Açıklandı!

Altın Ahududu Adayları Açıklandı! Her sene Oscar Töreni'nden önce yılın en kötülerini açıklayan Razzie, bu kez adaylarını açıkladı. Kimlerin en kötü seçildiğini öğrenm için biraz bekleyeceğiz. Herkesin favorisi Cats, tahmin edildiği üzere çok adaylık almış durumda ama zirvede yalnız ..

Disney'den "Robin Hood" Yeniden Çevrimi Geliyor!

Disney'den "Robin Hood" Yeniden Çevrimi Geliyor! Disney Disney, Disney Plus adlı yeni platformu için 1973 animasyonlu müzikal komedi “Robin Hood”un yeniden çevrimi üzerine çalışmalara başlandığını duyurdu. “Blindspotting” filminin yönetmeni Carlos Lopez Estrada yeniden ç..