COVID-19 tedbirleri kapsamında, yetkili makamlar tarafından sinema salonlarının 1 Haziran 2021 tarihine kadar kapalı kalması kararlaştırılmıştır.

YapımLab’de Kayıtlar Başladı!

YapımLab’de Kayıtlar Başladı! 2010’dan beri her sene yapımcılık alanında kendini geliştirmek isteyenlere çok geniş kapsamlı bir eğitim sunan YapımLab, yeni sınıfını önümüzdeki günlerde açıyor. Şimdiye dek verdiği mezunlarla sinema endüstrisine birçok yeni isim kazandıran YapımLa..

Kadın Yönetmenler İlk Filmleriyle İzmir’deydi!

Kadın Yönetmenler İlk Filmleriyle İzmir’deydi! Röportajlar ve haber: Duygu Kocabaylıoğlu Arazlı İzmir Konak Belediyesi’nin öncülüğünde ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin destekleriyle bu yıl ilk kez 2-9 Mart tarihlerinde hayata geçirilen Kadın Yönetmenler Haftası, İzmir’in kültür sanat hayatına yep..

Ödüllü Filmler Ankara Film Festivali'nde

Ödüllü Filmler Ankara Film Festivali'nde Bu yıl 29.kez, 19-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali, usta yönetmenlerin yeni filmlerinden, genç yönetmenlerin yenilikçi filmlerine, sinemanın kült eserlerinden, uluslararası festivallerde dikkatleri çek..

Boğaziçi Film Festivali 2018'e Başvurular Başladı!

Boğaziçi Film Festivali 2018'e Başvurular Başladı!
6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’ne başvurular başladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenecek festival, 26 Ekim - 3 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek...

6. Engelsiz Filmler Festivali Başladı!

6. Engelsiz Filmler Festivali Başladı! 6. Engelsiz Filmler Festivali start verdi. Festival altıncı yılında, Engelsiz Yarışma bölümünde yer alan “İşe Yarar Bir Şey” ve “Kelebekler” filmleri ile başladı. Gösterimler, Boğaziçi Üniversitesi Sinema Salonu’nda (SineBu) yoğun ilgiyle gerçekleşti..

Marvel Sinematik Evren Zaman Çizelgesi Açıklandı!

Marvel Sinematik Evren Zaman Çizelgesi Açıklandı! 10. yılını kutlayan Marvel Sinematik Evreni'nin zaman çizelgesi açıklandı. Screen Rant'ta yer alana göre, 10 yıla gişeleri sallayan 20 film sığdırarak rekorlara koşan Marvel, 10. yılına özel olarak hayranların aklını kurcalayan zaman çizelgesini açık..

2018'in En İyi LGBT Filmleri

2018'in En İyi LGBT Filmleri 1. Anchor and Hope + Anchor and Hope'ta iki lezbiyen kadın Eva ile Kat ve arkadaşları Roger Londra kanallarında eğlenceli bir hayat sürüyorlardır. Bu üçlünün hayatı Kat'in çocuk istemesi üzerine d..

Pera Film 100. Yaş Gününde Ingmar Bergman’ı Anıyor!

Pera Film 100. Yaş Gününde Ingmar Bergman’ı Anıyor! Pera Film'den Ingmar Bergman’ın doğumunun 100. yılına özel bir seçki geliyor. Sinema tarihinin etkili olduğu kadar tartışmalı yönetmenlerinden, İsveçli oyun yazarı ve film yönetmeninin 100. doğum günü şerefine "Bergman’a Övgü" seçkisi sinema severler..

Namor, Marvel Sinematik Evreni'ne mi Geçiyor?

Namor, Marvel Sinematik Evreni'ne mi Geçiyor? Avengers ekibinin dağılacak olmasının ardından Marvel'ın yeni süper kahraman arayışlarına gireceği bilinenler arasında yer alıyor. Bu konuda gündeme gelen çizgi roman kahramanlarından biri de Namor oldu. Konu ile ilgili konuşan ilk isim Marvel'ın yar..

"Downton Abbey" Filminden İlk Fragman!

"Downton Abbey" Filminden İlk Fragman! Ekranların en iyi dizilerinden biri olan Downton Abbey dünyası, yolculuğuna beyaz perdede devam ediyor. İzleyicilerini 1925 yılına götürecek olan Downton Abbey filminden ilk fragman paylaşıldı. Film, 2015 yılındaki Noel bölümünün kaldığı yerden devam..

Wonder Woman Devam Filmi Neden 1984 Yılında Geçiyor?

Wonder Woman Devam Filmi Neden 1984 Yılında Geçiyor? Patty Jenkins'in yönetmen koltuğuna oturduğu Wonder Woman 1984 filminin çekimleri sürerken, filmle ilgili yeni bir detay paylaşıldı. Yönetmen tarafından paylaşılan bu detay ise, Wonder Woman prequel filmi için neden 1984 yılına gidildiğiyle ilgiliydi..

Keira Knightley'li "Official Secrets"dan Fragman!

Keira Knightley'li "Official Secrets"dan Fragman! Biyografi türündeki dram filmi, "Official Secrets"dan fragman yayınlandı. Başrollerini Keira Knightley, Matthew Goode ve Ralph Fiennes'in paylaştığı Official Secrets, bir istihbarat tercümanı olan Katherine Gun'ın Irak saldırısı sırasında yaşadıkları..

"Downton Abbey" Filminden Ekip Posteri Var!

"Downton Abbey" Filminden Ekip Posteri Var! Heyecanla beklenen Downton Abbey filminden bütün ekibin bir arada olduğu, karakterleri şıklık yarışına sokan bir poster yayınlandı. 2010 yılında başlayan ve altı senelik ekran serüvenini 2015'te sonlandıran, üç Altın Küre ödüllü “Downton Abbey” dizis..

"Downton Abbey" Klibinde Lady Mary Yardım İstiyor

"Downton Abbey" Klibinde Lady Mary Yardım İstiyor Merakla beklenen Downton Abbey filminden yeni bir klip yayınlandı. İngiltere Kral ve Kraliçesi Downton Abbey'e gelecek ve Lady Mary'nin yardıma ihtiyacı var. Böyle bir krizle başa çıkabilecek tek kişi de emektar kahyaları Charles Carson olabilir! Car..

"Karlar Ülkesi 2"den Yeni Fragman!

"Karlar Ülkesi 2"den Yeni Fragman! Kuzey'in büyülü ormanlarında yeni bir maceraya açılacağımız Frozen 2'dan yeni bir fragman yayınlandı. Jennifer Lee ve Chris Buck'ın yönetmenliğini üstlendiği Karlar Ülkesi 2'nin dublajlı olarak yayınlanan fragmanında Elsa, onu sürekli olarak çağıran ..

"Training Day"in Geçmişini Anlatan Film Çekilecek!

"Training Day"in Geçmişini Anlatan Film Çekilecek! Yıldız oyuncular Denzel Washington ve Ethan Hawke'ın başrolünde yer aldığı "Training Day"in geçmişine gidilecek bir prequel filmin çekileceği resmi olarak duyuruldu. Warner Bros bünyesinde geliştirilecek olan projenin senaristi belli oldu, diğer ayrı..

Marvel'ın Vampir Filmi "Morbius"tan Teaser Fragman!

Marvel'ın Vampir Filmi "Morbius"tan Teaser Fragman! Oscar ödüllü Jared Leto, SONY ve Marvel'ı bir araya getiren vampir filmi Morbius için kamera karşısına geçti ve "dişlerini gösterdiği" ilk teaser fragman yayınlandı. 1971 yılına dayanan bir korku karakteri olan Dr. Morbius, ilk olarak dönemin Spider-..